Inwestowanie w BITCOIN

Bitbay to najwięszka polska giełda internetowa. Osiągnęła międzynarodowy sukces korzystając jedynie z polskiego kapitału, jest sprawdzona, łatwa w obsłudze oraz ma połaczenie z polskimi bankami. Bardzo ważnę jest żeby inwestować tylko na sprawdzonych giełdach gdyż oszuści czyhają wszędzie a my nie chcemy trafić na tzw. "pompkę", czyli sztucznie zwiększaną wartość waluty na giełdzie na bo możemy bardzo dużo stracić.


Przejdźmy do pytania, jakie kryptowaluty wybierać ? Na początek musimy wybierać popularne kryptowaluty. To właśnie od popularności zależy cena. W tym momencie ceny większości kryptowalut wzrósł a sam BTC poszybował bardzo wysoko przez co słabsze waluty straciły na wartości, choć nie zawsze tak to działa. Na pewno będzie nam potrzebna strona : https://coinmarketcap.com/


marketcap

Dzięki tej stronie możemy śledzić na bieżąco zachowanie się kryptowalut dokładnie analizując ich wykresy. Na początek najlepiej jest wybrać walutę z częstymi skokami, taką która ma często spadki i "górki" czyli wzrosty wartości. A dlaczego ? Ponieważ, może nie zarobimy od razu kokosów ale zmniejszy się prawdopodobieństwo na stratę, pokażę wam jak to działa na przykładnie waluty Ethereum.

ETH

Na pierwszy rzut oka od razu widać, że wartość waluty bardzo wzrosła ostatnimi czasy. Może to nie jest idealny moment na zakup, ale w tym momencie ETH ma ciągły wzrost o 5,76% ,więc przypuszczalnie możemy zakupić niewielką ilość kryptowaluty i liczyć na to, że waluta wzrośnie jeszcze trochę dając nam zysk ale musimy brać pod uwagę możliwość spadku bo przecież zawsze po szczycie, choć w tym wypadku "świecy", jest spadek. Święcą nazywamy największą osiągniętą wartość przez walutę.

Będzie nam potrzebne jeszcze konto na https://bittrex.com/.

Bittrex

Jest to międzynarodowa giełda na, której to właśnie będziemy obserwowali, sprzedawali i kupowali naszą kryptowalutę. Znajduje się wyżej w rankingu giełd od BitBay, oraz posiada bardzo dużo liczbę inwestujących tam osób, co jest dla nas ważne, ponieważ im wiecej osób tym nasza szanse, że ktoś kupi przez nas wystawioną kryptowalutę rośnie.

No dobrze przejdźmy do praktyki. Na początek musimy zakupić kryptowalutę na za PLN używając do tego BitBay'a.

Mamy 3 opcje do wyboru by zasilić naszę konto złotówkami : Przelew bakowy, wpłata gotówki w żabce lub w oddziale poczty polskiej. Moim zdaniem najwygodniej jest wybrać opcję przelewu bankowego. Następnie bierzemy się za zakup kryptowaluty, która nas interesuje i tutaj mamy znów dwie opcję.

bitbay

Możemy kupić walutę bo niższym kursie ale ekspresowo w dziale "Chcę kupić" lub poszukać interesującen nas ilości na giełdzie po bardziej okazyjnym kursie.
Później musimy przelać nasze pieniądze na giełdę Bittrex

I właśnie tutaj staramy się zarobić na kursach kryptowalut. W oknie "SELL ETHEREUM" wystawamy naszą aukcję, która trafi na rynek. Bardzo ważne jest by nie brać cen z kosmosu bo najzwyczajniej w świecie nikt od nas tego nie kupi więc jeśli ustalamy cenę to taką, że nawet my byśmy chcieli ją kupić.

Zasady inwestowania na giełdzie kryptowalut

 1. Najważniejsza nie graj emocjonalnie !
  To właśnie w ten sposób traci się najwięcej. Do inwestowania podchodź zawsze z chłodną głową i planem.
 2. Wystawiaj tyle ile możesz stracić.
  Dużo łatwiej pogodzić się z stratą jeśli od początku będziemy gotowi na taką możliwość i będziemy mogli dalej kontynuować nasze inwestowanie z jasnym umysłem.
 3. Zapisuj sobie ile udało ci się zakupić, sprzedać i z jakim zyskiem.
  Jeśli będziesz zapisywał sobie takie infromacje ,np w Excel'u czy Word'dzi, to łatwiej będzie ci się odnaleźć w swoich inwestycjach i sprawdzić czy przypadkiem nie jesteśmy na minusie
 4. Rób małe kroczki.
  "Nie od razu Rzym zbudowano", na początek znacznie lepiej jest powoli zbierać ziarko do ziarka i uczyć sie funkcjonowania giełdy i danej waluty. Bardziej doświadczeni inwestorzy mogą sobię pozwolić na agresywniejsze zagrania ale oni również muszą zdawać sobie sprawę o ryzyku straty, która w nich tak bardzo nie uderzy jak by uderzyła w nas.
 5. Nie spędzaj za dużo czasu na giełdzie.
  Dość duży odsetek ludzi czynnie inwestujących na giełdzie robi się bardzo wyalienowanych. Oczywiście jeśli chcemy mieć zyski musimy poświęcić na inwestowanie dużo czasu ale nie zapominajmy o ważniejszych rzeczach najważniejszych. :)